Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało 2023

Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną o godzinie 9.00 w kościele św. Józefa – salezjanie, której przewodniczył ksiądz arcybiskup Adam Szal – metropolita przemyski; który wygłosił również homilię okolicznościową.

Procesja przeszła ulicami miasta od kościoła św. Józefa do Bazyliki Archikatedralnej.

Jako Duszpasterze Parafii Archikatedralnej wyrażamy naszą szczerą radość i wdzięczność wszystkim biorącym udział we Mszy świętej i procesji, za liczny udział w tej bardzo ważnej Uroczystości. Pod przewodnictwem Jezusa zgromadził się Jego Kościół: duchowni i świeccy, młodzi i starsi, by publicznie wyrazić swoją wiarę i przywiązanie do Jezusa Eucharystycznego. Za to świadectwo wiary bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że dzisiejsze świadectwo wiary, jakie zostało dane jest potrzebne światu. Wierzymy, że dzisiejsze tak liczne zaangażowanie ludzi świeckich zostanie wynagrodzone przez Jezusa obecnego każdego dnia w naszych kościołach, a Który dziś przeszedł ulicami naszego miasta.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb