Grupy parafialne

Msza św. rocznicowa zostanie odprawiona 15 maja 2022 r. o godz. 11.30 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 20 kwietnia (środa) 2022 r, po Mszy św. wieczornej w katedrze.

Poniżej harmonogram spotkań:

22.04 (piątek) godz. 16.30 – spotkanie z dziećmi w katedrze

06.05 (piątek) godz. 16.00 – spowiedź pierwszopiątkowa; 16.30 – Msza św. w intencji Dzieci rocznicowych, ich Rodziców, rodziny

09.05 (poniedziałek) godz. 16.30 – spotkanie z dziećmi w katedrze

11.05 (środa) godz. 16.30 – spotkanie z dziećmi w katedrze

13.05 (piątek) godz. 16.30 – spotkanie z dziećmi w katedrze

14.05 (sobota) – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA DLA DZIECI, RODZICÓW, RODZINY (godzina zostanie podana)

15.05 (niedziela) 2022 r. godz. 11.30 MSZA ŚWIĘTA ROCZNICOWA

Niniejszy harmonogram może ulec zmianom, dlatego zachęcamy do śledzenia strony internetowej naszej parafii oraz ogłoszeń parafialnych.

Opiekun:
Ks. Mieczysław Rusin – Proboszcz

Miejsce spotkań:
Katedra

Termin spotkań:
każda pierwsza niedziela miesiąca, godzina 17.00

Opiekun – Asystent Oddziału:
Ks. Mieczysław Rusin – Proboszcz

Miejsce spotkań:
sala na plebanii

Termin spotkań:
każda druga środa miesiąca, godzina 19.00

1. Wracamy do służby!

2. Porządek w Szafach

3. Ustanawiamy Grupowego – najstarszy ministrant  w grupie on wpisuje punkty / gdy nie ma lektora/ i dba o porządek w szafie. 

Grupowy I- CZYŻOWSKI RAFAŁ- PONIEDZIAŁEK WIECZÓR

Grupowy  II- BULANDA SZYMON – WTOREK WIECZÓR

Grupowy III- CICHOŃSKI KRZYSZTOF – ŚRODA WIECZÓR

Grupowy IV- BARYŁA SZYMON- CZWARTEK WIECZÓR

Grupowy V- DOPART JAKUB- PIĄTEK WIECZÓR

Grupowy VI- WALCZYSZEWSKI KAROL

4. Lektorzy – Odczytuje lekcje dyżur- Według porządku w grupie – sprawuje opiekę nad grupą.

5. Szkoła ceremoniarza ZGŁASZAMY CHETNYCH DO KS. PIOTRA

6. Ceremoniarze- Odpowiedzialni za porządek liturgii. Suma uroczysta z ogniem i świecami. /Zawsze/ wybrać sobie dzień w którym będziemy pełnić dyżur.

7. Prośba do starszych ministrantów o zachętę i przyprowadzenie nowych kandydatów.

8. TRADYCYJNIE za sumienne chodzenie będą nagrody Ministranta miesiąca. Piłka lub wyjazd na basen 1 godz.  Nagroda dla najlepszego /Kandydata Ministranta / i Lektora Ceremoniarza/

Nagrody do wyboru ustalamy sami.• Pierwsza nagroda zostanie wręczona 30 PAŹDZIERNIKA FIFA 22 XBOX.• Nagroda dla kogoś  kto zwerbuje kolegę do służenia – Basen lub piłka.

9. Ministranci Nasze spódnice i komże otrzymają wieszak – każdy dba o swój strój. Za porządek w szafie odpowiedzialny – Grupowy. 

10. Zapoznać się z godzinami dyżurów i punktacja. Przed nami Kolędą nie prześpij tego czasu bo inni cię wyprzedzą.

11. Nr telefonów KONTAKTOWYCH ZAPISUJEMY W TABELI DYŻURÓW W ZAKRYSTII 

ZBIÓRKI ​   LSO 

Kandydaci na ministrantów, ministranci

(sobota, godzina 9.00)

Lektorzy i Ceremoniarze

(sobota, godzina 9.30)

Obecność na zbiórce obowiązkowa !!!

POZDROWIENIE – MINISTRANTA I LEKTORA

✓ KRÓLUJ NAM CHRYSTE ​​ZAWSZE I WSZĘDZIE.

✓ NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUSNA WIEKI WIEKÓW. AMEN.

✓ SZCZĘŚĆ BOŻE​, SZCZĘŚĆ BOŻE.

Wielki Czwartek – Katedra – Przemyśl /14.04.2022r./

Msza Święta Krzyżma

(10:00, proszę przyjść o 9:15)

Wielki Czwartek – Katedra – Przemyśl – Asysta /14.04.2022r./godz. 18.00

  • I czytanie                              – Dopart Jakub
  • II czytanie                             – Lech Wiktor
  • Dary ofiarne                          – Partyka Piotr

Walczyszewski Karol

Lech Szymon

Wielki Piątek – Katedra – Przemyśl – Asysta /15.04.2022r./

Droga krzyżowa (17:15) Wszyscy

  • Krzyż : Dawid Daraż
  • świece– Baryła Szymon- Bulanda Szymon

Wielki Piątek – Katedra – Przemyśl – Asysta /15.04.2022r./ godz. 18.00

  • I czytanie                              – Fień Kacper
  • II czytanie                             – Czyżowski Rafał
  • Krzyż I                                   Daraż Dawid
  • Świece I                                 – Alan Wójcik ; Piotr Rodzeń
  • Koszyk                                   – Szymon Pawłowski
  • Krzyż II                                  Fień Kacper;
  • Świece II                                -Karol Pawłowski; Walczyszewski Karol
  • Koszyk                                   – Zając Jakub
  • Krzyż III                                 Piotr Partyka
  • Świece III                               –Bulanda Szymon; Baryłą Szymon
  • Koszyk                                   – Jakub Kochmański

Wielka Sobota – Katedra – Przemyśl – Asysta /16.04.2022r./ godz. 19.00

  • Ceremoniarz I                      – Daraż Jakub
  • Mikrofon                               – Kotek Michał
  • Mszał                                     – Daraż Dawid
  • Tacka z gruszkami, rylec     – Diakon
  • Paschał                                  – Diakon
  • Pokropienie – woda św.      – Walczyszewski Karol
  • Ogień                                     – Lech Szymon

Piotr Partyka

  • Ministranci                           – Lech Wiktor – kielichy

– Fień Kacper- pomoc

– Czyżowski Rafałpomoc

-Konrad Fortuna – pomoc

– Bulanda Szymon – pomoc

– Baryła Szymon – pomoc

  • Mitra i pastorał                    – Michał Wawro

– Jakub Kochmański

Liturgia Słowa;

  • Wprowadzenie                                                                               – Ks. Arcybiskup
  • I czytanie; Rdz, s.233     krótsze                                                   – Fień Kacper
  • Psalm 104; „Niech zstąpi Duch Twój”                                     – Kantor
  • Modlitwa I; s. 168, nr 24                                                              – Celebrans
  • II czytanie; Wj, s. 238    Nie mówić Oto Słowo Boże                       – Jarosz Michał
  • Psalm; „Będę śpiewał” ; Ref; „Śpiewajmy Panu”                 – Kantor
  • Modlitwa II; s. 169, nr 26                                                            – Celebrans
  • III czytanie; Iz, s. 242                     dzwonki na chwała                   – Seniorz
  • Psalm; „Oto Bóg jest” ; Ref; „Będziecie czerpać”                                – Kantor
  • Modlitwa III; s. 170, nr 28                                                          – Celebrans

Chwała na wysokości Bogu – zapalić świece ołtarzowe, dzwonić dzwonami

  • Modlitwa; s. 171, nr 32                                                                – Celebrans
  • IV czytanie; Rz, s. 247                                                                   – P. Andrzej Chrycelak
  • Alleluja – 3 razy śpiewa chór. Lud odpowiada
  • Psalm 118, ref; Alleluja
  • Ewangelia
  • Modlitwa Wiernych- po odnowieniu przyrzeczeń           – P. Bogusław Kotek
  • Dzwonki (po Epistole)
  • – Rafał Czyżowski
  • – Konrad Fortuna
  • – Lech Szymon
  • – Walczyszewski Karol

Rezurekcja – Katedra – Przemyśl – Asysta /17.04.2022r./ godz. 6.00

  • Ceremoniarz : Jakub Daraż
  • Mitra: Jakub Kochmański
  • Pastorał: Michał Wawro
  • Turyferariusz: Szymon Lech- Welon
  • Nawikulariusz: Piotr Partyka
  • Mikrofon: Kotek Michał
  • Mszał: Dawid Daraż
  • Krzyż : Kacper Fień
  • Akolitki
  • -Bulanda Szymon
  • -Baryła Szymon
  • Figurka: Karol Walczyszewski
  • I Czytanie : Seniorzy
  • Psalm : Seniorzy
  • II Czytanie : Radyk Stanisław
  • Modlitwa Wiernych: Bogusław Kotek
  • Ministrant ołtarza:
  • -Fień Kacper
  • -Czyżowski Rafał
  • -Michał Kotek
  • Dzwonki na procesje wewnątrz Katedry: Piotr Rodzeń, Szymon Pawłowski, Jakub Zając, Stanisław Dopart

Adoracja Najświętszego Sakramentu

ministranci, lektorzy i kandydaci 2022r.

Wielki Czwartek

 GODZINAMINISTRANTPodpis
119.20 – 19.40Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
219.40 – 20.00Majchrowicz SzymonKarp Maciej  
320.00 – 20.20Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
420.20 – 20.40Alan WójcikPiotr Rodzeń  
520.40 – 21.00Wawro MichałKochmański Jakub  
621.00 – 21.20Kacper KrówkaKacper Fień  
721.20 – 21.40Dopart JakubDopart Maciej  
821.40 – 22.00Bulanda SzymonBaryła Szymon  
922.00 – 22.20Czyżowski RafałWalczyszewski Karol  
1022.20 – 22.40Konrad FortunaJakub Banaś  
1122.40 – 23.00Lech  SzymonPiotr Partyka  
      

W każdym dniu Świętego Triduum przed  adoracją podpisujemy swoją obecność.

Wielki Piątek

 GODZINAMINISTRANTPodpis
18.00 – 8.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
28.20 – 8.40Zając JakubIgor Małyska  
38.40 – 9.00Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
49.00 – 9.20Jasiński AntośJasiński  Jakub  
59.20 – 9.40Czyżowski RafałWalczyszewski Karol  
69.40 – 10.00Bugira AntośKarol Klimko  
710.00 -10.20Cichoński KrzysztofMajchrowicz Szymon  
810.20 – 10.40Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
910.40 – 11.00Krówka KacperFień Kacper  
1011.00 – 11.20Dopart StanisławDopart Jan  
1111.20 – 11.40Rodzeń PiotrWójcik Alan  
1211.40 – 12.00Kochmański JakubWawro Michał  
1312.00 – 12.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
1412.20 – 12.40Czyżowski RafałChyliński Maciej  
1512.40 – 13.00Duras DawidKarp Maciej  
1613.00 – 13.20Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
1713.20 – 13.40Fortuna PiotruśFortuna  Konrad  
18.  14.40- 14.00Cichoński Krzysztof                 Majchrowicz Szymon  
19.  14.00- 14.20Pawłowski Szymon                          Pawłowski Karol  
2014.20 – 14.40Zając JabubJasiński Jakub  
2114.40 – 15.00Wiktor TrzewikKarol Klimko  
22  15.00-15.20Swiętczak JakubDuras Dawid  
23  15.20- 15.40Walczyszewski KarolBanaś Jakun  
24  15.40- 16.00Bulanda Szymon                 Baryła Szymon  
25  16.00- 16.20Fortuna PiotruśKonrad Fortuna  
26  16.20- 16.40Wiktor TrzewikKarol Klimko  
27  16.40- 17.00Rodzeń PiotrWójcik Alan  
2520.00 – 20.20Kochmański JakubMichał Wawro  
2620.20 – 20.40Dopart JakubDopart Maciej  
2720.40 – 21.00Dopart StanisławDopart Jan  
2821.00 – 21.20Daraż DawidFien Kacper  
2921.20 – 21.40Partyka PiotrSzymon Lech  
3021.40- 22.00Wiktor LechMichał Kotek  

Wielka Sobota

 GODZINAMINISTRANTPodpis
18.00 – 8.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
28.20 – 8.40Zając JakubIgor Małyska  
38.40 – 9.00Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
49.00 – 9.20Jasiński AntośJasiński  Jakub  
59.20 – 9.40Czyżowski RafałWalczyszewski Karol  
69.40 – 10.00Antoni BugiraKarol Klimko  
710.00 -10.20Cichoński KrzysztofMajchrowicz Szymon  
810.20 – 10.40Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
910.40 – 11.00Krówka KacperFień Kacper  
1011.00 – 11.20Dopart StanisławDopart Jan  
1111.20 – 11.40Rodzeń PiotrWójcik Alan  
1211.40 – 12.00Kochmański JakubWawro Michał  
1312.00 – 12.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
1412.20 – 12.40Czyżowski RafałChyliński Maciej  
1512.40 – 13.00Duras DawidKarp Maciej  
1613.00 – 13.20Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
1713.20 – 13.40Fortuna PiotruśFortuna  Konrad  
18   13.00 – 14.00Zbiórka obowiązkowa przed Wigilią Paschalna  
19  
2014.20 – 14.40Zając JabubMajchrowicz Szymon  
2114.40 – 15.00Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
2215.00 – 15.20Banaś JakubKonrad Fortuna  
2315.20 – 15.40Wiktor TrzewikKarol Klimko  
2415.40 – 16.00Rodzeń PiotrWójcik Alan  
2516.00 – 16.20Kochmański JakubMichał Wawro  
2616.20 – 16.40Dopart JakubDopart Maciej  
2716.40 – 17.00Dopart StanisławDopart Jan  
2817.00 – 17.20Daraż DawidFien Kacper  
2917.20 – 17.40Partyka PiotrSzymon Lech  

Spotkania odbywają się w środy. Rozpoczynają się uczestnictwem w Mszy Świętej, następnie spotkanie w salce na plebanii.

Opiekun: Ks. Krzysztof Majder

Temat roczny: „PERŁY BIBLII – ANALIZA WYBRANYCH NAJBARDZIEJ REPREZENTATYWNYCH FRAGMENTÓW STAREGO I NOWEGO TESTAMENTU”SPOTKANIA W PONIEDZIAŁKI

/średnio co 2 tygodnie/ w salce na plebanii:

 L.p. DataL.p. Data 
19 września 20191027 stycznia 2020 
216 września 20191110 lutego 2020 
330 września 2019 1224 lutego 2020 
414 października 2019139 marca 2020
528 października 201914 23 marca 2020
64 listopada 2019156 kwietnia 2020 
9 listopada 2019 – Kongres Biblijny1620 kwietnia 2020
718 listopada 2019 174 maja 2020
82 grudnia 20191818 maja 2020
6-8 grudnia 2019 – Zboiska: Rekolekcje Biblijne, ks. dr hab. Dariusz Dziadosz19 1 czerwca 2020 
916 grudnia 2019 20 1 czerwca 2020 

UWAGA: NA SPOTKANIA PRZYNOSIMY PISMO ŚWIĘTE, NOTATNIK I DŁUGOPIS. TERMINY SPOTKAŃ SĄ ORIENTACYJNE I MOGĄ ULEC ZMIANIE, DLATEGO PROSIMY SPRAWDZAĆ OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE/STRONĘ INTERNETOWĄ PARAFII.

Opiekun:
ks. Piotr Obłaski

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
I piątek, godzina 19.00

DOMOWY KOŚCIÓŁ – GAŁĄŹ RODZINNA RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE.
REALIZUJE DOJRZAŁOŚĆ CHRZEŚCIJAŃSKĄ PRZEZ BYCIE DAREM DLA DRUGIEJ OSOBY W MAŁŻEŃSTWIE I RODZINIE.

HASŁO ROKU 2015-2016: „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”


Historia Ruchu:
Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END). Założycielem DK jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 roku odbyła się pierwsza oaza rodzin, która zapoczątkowała rozwój ruchu.

Członkowie Domowego Kościoła:
Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Małżeństwa włączają się do kręgów DK, aby sobie wzajemnie pomagać. „Równi usługują równym”(Humane vite,26).

Duchowość:
DK zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Domowy Kościół dąży do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez wdrażanie do:

  • życia słowem Bożym, aby stawało się ono słowem życia,
  • życia modlitwą, jako osobistego spotkania z Chrystusem swoim Zbawicielem,
  • życia sakramentalnego, zwłaszcza Eucharystycznego,
  • dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie, rodzinie i wobec innych ludzi,
  • postawy służby we wspólnocie Kościoła według otrzymanych darów.

Budowaniu jedności w małżeństwie i rodzinie służą następujące elementy formacyjne zobowiązania:

  • codzienna modlitwa osobista,
  • regularne spotkanie ze słowem Bożym,
  • codzienna modlitwa małżeńska,
  • codzienna modlitwa rodzinna,
  • comiesięczny dialog małżeński,
  • reguła życia (systematyczna praca nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną),
  • uczestnictwo, przynajmniej raz w roku, w rekolekcjach formacyjnych.

Krąg:
Krąg tworzy 4-7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Za krąg odpowiada jedno z należących do niego małżeństw, zwane parą animatorską. Dla prawidłowej pracy kręgu niezbędna jest doktrynalna i duchowa pomoc księdza moderatora – doradcy i opiekuna duchowego.

Spotkanie kręgu odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw i składa się z następujących części:

  • przygotowanie do spotkania: dzielenie się życiem przy „herbacie i kawie”
  • część biblijna: dzielenie się Słowem Bożym,
  • część modlitewna zakończona tajemnicą różańca,
  • część formacyjna: dzielenie się w atmosferze modlitwy realizacją zobowiązań, to znaczy osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego; omówienie nowego tematu.

Rekolekcje:
Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I, II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi, jeśli nie ma przeszkód organizacyjnych.

KRĘGI DK W NASZEJ PARAFII:

I Krąg:
Patronem kręgu jest Święty o. Pio
Opiekun: ks. Jacek Wilkos

II Krąg:
Patronem kręgu jest Święty Jan Paweł II
Opiekun: ks. Piotr Obłaski

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym 2021/2022 grupy Ruchu Światło-Życie. Rozpocznie się ono 8(piątek).IX.2021r. Mszą Świętą o godz. 18.00 w katedrze, a następnie spotkanie w salce na plebanii.

Zaproszenie kierujemy do uczniów od klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów Szkół Średnich.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb