Grupy parafialne

Zapraszamy wszystkie Dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiły w naszej katedrze do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę św. w intencji Dzieci i ich Rodziców, Rodzin. Msze św. będą odprawiane w każdy piątek miesiąca (od września 2022 do maja 2023) o godzinie 16.30.

W każdy pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.00 odbywa się spowiedź, na którą zapraszamy zwłaszcza Dzieci i ich Rodziców.

Pamiętajmy, że do spełnienia wymogów związanych z pierwszymi piątkami miesiąca jest przyjęcie Komunii Świętej, a nie tylko spowiedź święta.

Prosimy, aby dzieci na Mszy Świętej zajmowały miejsce w pierwszych ławkach.

Opiekun:
Ks. Mieczysław Rusin – Proboszcz

Miejsce spotkań:
Katedra

Termin spotkań:
każda pierwsza niedziela miesiąca, godzina 17.00

Opiekun – Asystent Oddziału:
Ks. Mieczysław Rusin – Proboszcz

Miejsce spotkań:
sala na plebanii

Termin spotkań:
każda druga środa miesiąca, godzina 19.00

1. Wracamy do służby!

2. Porządek w Szafach

3. Ustanawiamy Grupowego – najstarszy ministrant  w grupie on wpisuje punkty / gdy nie ma lektora/ i dba o porządek w szafie. 

Grupowy I- CZYŻOWSKI RAFAŁ- PONIEDZIAŁEK WIECZÓR

Grupowy  II- BULANDA SZYMON – WTOREK WIECZÓR

Grupowy III- CICHOŃSKI KRZYSZTOF – ŚRODA WIECZÓR

Grupowy IV- BARYŁA SZYMON- CZWARTEK WIECZÓR

Grupowy V- DOPART JAKUB- PIĄTEK WIECZÓR

Grupowy VI- WALCZYSZEWSKI KAROL

4. Lektorzy – Odczytuje lekcje dyżur- Według porządku w grupie – sprawuje opiekę nad grupą.

5. Szkoła ceremoniarza ZGŁASZAMY CHETNYCH DO KS. PIOTRA

6. Ceremoniarze- Odpowiedzialni za porządek liturgii. Suma uroczysta z ogniem i świecami. /Zawsze/ wybrać sobie dzień w którym będziemy pełnić dyżur.

7. Prośba do starszych ministrantów o zachętę i przyprowadzenie nowych kandydatów.

8. TRADYCYJNIE za sumienne chodzenie będą nagrody Ministranta miesiąca. Piłka lub wyjazd na basen 1 godz.  Nagroda dla najlepszego /Kandydata Ministranta / i Lektora Ceremoniarza/

Nagrody do wyboru ustalamy sami.• Pierwsza nagroda zostanie wręczona 30 PAŹDZIERNIKA FIFA 22 XBOX.• Nagroda dla kogoś  kto zwerbuje kolegę do służenia – Basen lub piłka.

9. Ministranci Nasze spódnice i komże otrzymają wieszak – każdy dba o swój strój. Za porządek w szafie odpowiedzialny – Grupowy. 

10. Zapoznać się z godzinami dyżurów i punktacja. Przed nami Kolędą nie prześpij tego czasu bo inni cię wyprzedzą.

11. Nr telefonów KONTAKTOWYCH ZAPISUJEMY W TABELI DYŻURÓW W ZAKRYSTII 

ZBIÓRKI ​   LSO 

Kandydaci na ministrantów, ministranci

(sobota, godzina 9.00)

Lektorzy i Ceremoniarze

(sobota, godzina 9.30)

Obecność na zbiórce obowiązkowa !!!

POZDROWIENIE – MINISTRANTA I LEKTORA

✓ KRÓLUJ NAM CHRYSTE ​​ZAWSZE I WSZĘDZIE.

✓ NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUSNA WIEKI WIEKÓW. AMEN.

✓ SZCZĘŚĆ BOŻE​, SZCZĘŚĆ BOŻE.

Wielki Czwartek – Katedra – Przemyśl /14.04.2022r./

Msza Święta Krzyżma

(10:00, proszę przyjść o 9:15)

Wielki Czwartek – Katedra – Przemyśl – Asysta /14.04.2022r./godz. 18.00

  • I czytanie                              – Dopart Jakub
  • II czytanie                             – Lech Wiktor
  • Dary ofiarne                          – Partyka Piotr

Walczyszewski Karol

Lech Szymon

Wielki Piątek – Katedra – Przemyśl – Asysta /15.04.2022r./

Droga krzyżowa (17:15) Wszyscy

  • Krzyż : Dawid Daraż
  • świece– Baryła Szymon- Bulanda Szymon

Wielki Piątek – Katedra – Przemyśl – Asysta /15.04.2022r./ godz. 18.00

  • I czytanie                              – Fień Kacper
  • II czytanie                             – Czyżowski Rafał
  • Krzyż I                                   Daraż Dawid
  • Świece I                                 – Alan Wójcik ; Piotr Rodzeń
  • Koszyk                                   – Szymon Pawłowski
  • Krzyż II                                  Fień Kacper;
  • Świece II                                -Karol Pawłowski; Walczyszewski Karol
  • Koszyk                                   – Zając Jakub
  • Krzyż III                                 Piotr Partyka
  • Świece III                               –Bulanda Szymon; Baryłą Szymon
  • Koszyk                                   – Jakub Kochmański

Wielka Sobota – Katedra – Przemyśl – Asysta /16.04.2022r./ godz. 19.00

  • Ceremoniarz I                      – Daraż Jakub
  • Mikrofon                               – Kotek Michał
  • Mszał                                     – Daraż Dawid
  • Tacka z gruszkami, rylec     – Diakon
  • Paschał                                  – Diakon
  • Pokropienie – woda św.      – Walczyszewski Karol
  • Ogień                                     – Lech Szymon

Piotr Partyka

  • Ministranci                           – Lech Wiktor – kielichy

– Fień Kacper- pomoc

– Czyżowski Rafałpomoc

-Konrad Fortuna – pomoc

– Bulanda Szymon – pomoc

– Baryła Szymon – pomoc

  • Mitra i pastorał                    – Michał Wawro

– Jakub Kochmański

Liturgia Słowa;

  • Wprowadzenie                                                                               – Ks. Arcybiskup
  • I czytanie; Rdz, s.233     krótsze                                                   – Fień Kacper
  • Psalm 104; „Niech zstąpi Duch Twój”                                     – Kantor
  • Modlitwa I; s. 168, nr 24                                                              – Celebrans
  • II czytanie; Wj, s. 238    Nie mówić Oto Słowo Boże                       – Jarosz Michał
  • Psalm; „Będę śpiewał” ; Ref; „Śpiewajmy Panu”                 – Kantor
  • Modlitwa II; s. 169, nr 26                                                            – Celebrans
  • III czytanie; Iz, s. 242                     dzwonki na chwała                   – Seniorz
  • Psalm; „Oto Bóg jest” ; Ref; „Będziecie czerpać”                                – Kantor
  • Modlitwa III; s. 170, nr 28                                                          – Celebrans

Chwała na wysokości Bogu – zapalić świece ołtarzowe, dzwonić dzwonami

  • Modlitwa; s. 171, nr 32                                                                – Celebrans
  • IV czytanie; Rz, s. 247                                                                   – P. Andrzej Chrycelak
  • Alleluja – 3 razy śpiewa chór. Lud odpowiada
  • Psalm 118, ref; Alleluja
  • Ewangelia
  • Modlitwa Wiernych- po odnowieniu przyrzeczeń           – P. Bogusław Kotek
  • Dzwonki (po Epistole)
  • – Rafał Czyżowski
  • – Konrad Fortuna
  • – Lech Szymon
  • – Walczyszewski Karol

Rezurekcja – Katedra – Przemyśl – Asysta /17.04.2022r./ godz. 6.00

  • Ceremoniarz : Jakub Daraż
  • Mitra: Jakub Kochmański
  • Pastorał: Michał Wawro
  • Turyferariusz: Szymon Lech- Welon
  • Nawikulariusz: Piotr Partyka
  • Mikrofon: Kotek Michał
  • Mszał: Dawid Daraż
  • Krzyż : Kacper Fień
  • Akolitki
  • -Bulanda Szymon
  • -Baryła Szymon
  • Figurka: Karol Walczyszewski
  • I Czytanie : Seniorzy
  • Psalm : Seniorzy
  • II Czytanie : Radyk Stanisław
  • Modlitwa Wiernych: Bogusław Kotek
  • Ministrant ołtarza:
  • -Fień Kacper
  • -Czyżowski Rafał
  • -Michał Kotek
  • Dzwonki na procesje wewnątrz Katedry: Piotr Rodzeń, Szymon Pawłowski, Jakub Zając, Stanisław Dopart

Adoracja Najświętszego Sakramentu

ministranci, lektorzy i kandydaci 2022r.

Wielki Czwartek

 GODZINAMINISTRANTPodpis
119.20 – 19.40Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
219.40 – 20.00Majchrowicz SzymonKarp Maciej  
320.00 – 20.20Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
420.20 – 20.40Alan WójcikPiotr Rodzeń  
520.40 – 21.00Wawro MichałKochmański Jakub  
621.00 – 21.20Kacper KrówkaKacper Fień  
721.20 – 21.40Dopart JakubDopart Maciej  
821.40 – 22.00Bulanda SzymonBaryła Szymon  
922.00 – 22.20Czyżowski RafałWalczyszewski Karol  
1022.20 – 22.40Konrad FortunaJakub Banaś  
1122.40 – 23.00Lech  SzymonPiotr Partyka  
      

W każdym dniu Świętego Triduum przed  adoracją podpisujemy swoją obecność.

Wielki Piątek

 GODZINAMINISTRANTPodpis
18.00 – 8.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
28.20 – 8.40Zając JakubIgor Małyska  
38.40 – 9.00Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
49.00 – 9.20Jasiński AntośJasiński  Jakub  
59.20 – 9.40Czyżowski RafałWalczyszewski Karol  
69.40 – 10.00Bugira AntośKarol Klimko  
710.00 -10.20Cichoński KrzysztofMajchrowicz Szymon  
810.20 – 10.40Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
910.40 – 11.00Krówka KacperFień Kacper  
1011.00 – 11.20Dopart StanisławDopart Jan  
1111.20 – 11.40Rodzeń PiotrWójcik Alan  
1211.40 – 12.00Kochmański JakubWawro Michał  
1312.00 – 12.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
1412.20 – 12.40Czyżowski RafałChyliński Maciej  
1512.40 – 13.00Duras DawidKarp Maciej  
1613.00 – 13.20Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
1713.20 – 13.40Fortuna PiotruśFortuna  Konrad  
18.  14.40- 14.00Cichoński Krzysztof                 Majchrowicz Szymon  
19.  14.00- 14.20Pawłowski Szymon                          Pawłowski Karol  
2014.20 – 14.40Zając JabubJasiński Jakub  
2114.40 – 15.00Wiktor TrzewikKarol Klimko  
22  15.00-15.20Swiętczak JakubDuras Dawid  
23  15.20- 15.40Walczyszewski KarolBanaś Jakun  
24  15.40- 16.00Bulanda Szymon                 Baryła Szymon  
25  16.00- 16.20Fortuna PiotruśKonrad Fortuna  
26  16.20- 16.40Wiktor TrzewikKarol Klimko  
27  16.40- 17.00Rodzeń PiotrWójcik Alan  
2520.00 – 20.20Kochmański JakubMichał Wawro  
2620.20 – 20.40Dopart JakubDopart Maciej  
2720.40 – 21.00Dopart StanisławDopart Jan  
2821.00 – 21.20Daraż DawidFien Kacper  
2921.20 – 21.40Partyka PiotrSzymon Lech  
3021.40- 22.00Wiktor LechMichał Kotek  

Wielka Sobota

 GODZINAMINISTRANTPodpis
18.00 – 8.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
28.20 – 8.40Zając JakubIgor Małyska  
38.40 – 9.00Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
49.00 – 9.20Jasiński AntośJasiński  Jakub  
59.20 – 9.40Czyżowski RafałWalczyszewski Karol  
69.40 – 10.00Antoni BugiraKarol Klimko  
710.00 -10.20Cichoński KrzysztofMajchrowicz Szymon  
810.20 – 10.40Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
910.40 – 11.00Krówka KacperFień Kacper  
1011.00 – 11.20Dopart StanisławDopart Jan  
1111.20 – 11.40Rodzeń PiotrWójcik Alan  
1211.40 – 12.00Kochmański JakubWawro Michał  
1312.00 – 12.20Bulanda SzymonBaryła Szymon  
1412.20 – 12.40Czyżowski RafałChyliński Maciej  
1512.40 – 13.00Duras DawidKarp Maciej  
1613.00 – 13.20Świętczak JakubŚwiętczak Paweł  
1713.20 – 13.40Fortuna PiotruśFortuna  Konrad  
18   13.00 – 14.00Zbiórka obowiązkowa przed Wigilią Paschalna  
19  
2014.20 – 14.40Zając JabubMajchrowicz Szymon  
2114.40 – 15.00Pawłowski SzymonPawłowski Karol  
2215.00 – 15.20Banaś JakubKonrad Fortuna  
2315.20 – 15.40Wiktor TrzewikKarol Klimko  
2415.40 – 16.00Rodzeń PiotrWójcik Alan  
2516.00 – 16.20Kochmański JakubMichał Wawro  
2616.20 – 16.40Dopart JakubDopart Maciej  
2716.40 – 17.00Dopart StanisławDopart Jan  
2817.00 – 17.20Daraż DawidFien Kacper  
2917.20 – 17.40Partyka PiotrSzymon Lech  

Spotkania odbywają się w środy. Rozpoczynają się uczestnictwem w Mszy Świętej, następnie spotkanie w salce na plebanii.

Opiekun: Ks. Krzysztof Majder

Pierwsze spotkanie w tym roku formacyjnym odbędzie się

we wtorek 13 września 2022r., o godzinie 19.00 w salce na plebanii.

Wcześniej zapraszamy na Mszę św. o godzi. 18.00.

UWAGA: NA SPOTKANIA PRZYNOSIMY PISMO ŚWIĘTE, NOTATNIK I DŁUGOPIS.

Opiekun:
ks. Piotr Obłaski

Miejsce spotkań:
plebania

Termin spotkań:
I piątek, godzina 19.00

DOMOWY KOŚCIÓŁ – GAŁĄŹ RODZINNA RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE.
REALIZUJE DOJRZAŁOŚĆ CHRZEŚCIJAŃSKĄ PRZEZ BYCIE DAREM DLA DRUGIEJ OSOBY W MAŁŻEŃSTWIE I RODZINIE.

HASŁO ROKU 2015-2016: „W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”


Historia Ruchu:
Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END). Założycielem DK jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973 roku odbyła się pierwsza oaza rodzin, która zapoczątkowała rozwój ruchu.

Członkowie Domowego Kościoła:
Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Małżeństwa włączają się do kręgów DK, aby sobie wzajemnie pomagać. „Równi usługują równym”(Humane vite,26).

Duchowość:
DK zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Domowy Kościół dąży do odnowy małżeństwa i rodziny poprzez wdrażanie do:

  • życia słowem Bożym, aby stawało się ono słowem życia,
  • życia modlitwą, jako osobistego spotkania z Chrystusem swoim Zbawicielem,
  • życia sakramentalnego, zwłaszcza Eucharystycznego,
  • dawania świadectwa o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie, rodzinie i wobec innych ludzi,
  • postawy służby we wspólnocie Kościoła według otrzymanych darów.

Budowaniu jedności w małżeństwie i rodzinie służą następujące elementy formacyjne zobowiązania:

  • codzienna modlitwa osobista,
  • regularne spotkanie ze słowem Bożym,
  • codzienna modlitwa małżeńska,
  • codzienna modlitwa rodzinna,
  • comiesięczny dialog małżeński,
  • reguła życia (systematyczna praca nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną),
  • uczestnictwo, przynajmniej raz w roku, w rekolekcjach formacyjnych.

Krąg:
Krąg tworzy 4-7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego, aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Za krąg odpowiada jedno z należących do niego małżeństw, zwane parą animatorską. Dla prawidłowej pracy kręgu niezbędna jest doktrynalna i duchowa pomoc księdza moderatora – doradcy i opiekuna duchowego.

Spotkanie kręgu odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw i składa się z następujących części:

  • przygotowanie do spotkania: dzielenie się życiem przy „herbacie i kawie”
  • część biblijna: dzielenie się Słowem Bożym,
  • część modlitewna zakończona tajemnicą różańca,
  • część formacyjna: dzielenie się w atmosferze modlitwy realizacją zobowiązań, to znaczy osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego; omówienie nowego tematu.

Rekolekcje:
Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I, II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi, jeśli nie ma przeszkód organizacyjnych.

KRĘGI DK W NASZEJ PARAFII:

I Krąg:
Patronem kręgu jest Święty o. Pio
Opiekun: ks. Jacek Wilkos

II Krąg:
Patronem kręgu jest Święty Jan Paweł II
Opiekun: ks. Piotr Obłaski

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym 2021/2022 grupy Ruchu Światło-Życie. Rozpocznie się ono 8(piątek).IX.2021r. Mszą Świętą o godz. 18.00 w katedrze, a następnie spotkanie w salce na plebanii.

Zaproszenie kierujemy do uczniów od klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów Szkół Średnich.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb