Dekanalne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi

W poniedziałek (30 października) w naszej archikatedrze odbyło się dekanalne dziękczynienie za dar nowych błogosławionych: Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi. Była to uroczystość inauguracyjna dziękczynienie w naszej archidiecezji, które teraz będzie odbywać się w pozostałych dekanatach naszej diecezji.

Uroczystość rozpoczęła konferencja o godzinie 17.00, poświęcona Błogosławionej rodzinie Ulmów z Markowej i trosce o przekaz wiary w naszych rodzinach. Konferencję wygłosił ks. Grzegorz Czerwonka, diecezjalny duszpasterz rodzin.
Następnie odbyło się nabożeństwo różańcowe, któremu towarzyszyła intencja dziękczynna za nowych Błogosławionych, oraz prośbą o uświęcenie naszych rodzin.
O godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Ks. Abpa Adama Szala; obecni byli również ks. bp Krzysztof Chudzio, ks. abp Józef Michalik, księża z dekanatu Przemyśl I, wspólnota naszego seminarium duchownego oraz przedstawiciele kapituły przemyskiej. Homilię okolicznościową wygłosił ks. abp Adam Szal. W Mszy świętej uczestniczyli wierni z dekanatu Przemyśl I.
Po Mszy świętej odbył się obrzęd przekazania relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi dla naszej parafii. Relikwie od Księdza Arcybiskupa odebrali przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu został wprowadzony do naszej archikatedry obraz błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów wraz ich dziećmi, który był odsłonięty podczas uroczystości beatyfikacyjnych 10 września br. w Markowej. Obraz pozostanie w naszej archikatedrze.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb